prinkipo_akademi_vektör (2)

DR. nebil ilseven

DR. NEBİL İLSEVEN

Türkiye’de gerek yurt dışı, gerek yurt içinde finansal hizmetler ve bankacılık, medya, sanayi üretim, turizm, tarım, gayrı menkul yatırımları ve geliştirme gibi sektörlerde faaliyet gösteren kuruluş ve gruplarda üst düzey yöneticilik görevleri yaptı. Bankacılık sektöründe kriz yönetimi ve yeniden yapılanma süreçlerinde üst düzey kamu hizmetinde bulundu.

T.C. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü bünyesinde Bankacılık Doktora Programını tamamlayarak doktora derecesi aldı; İstanbul Bilgi Üniversitesi kurucu kadrosunda Mütevelli Heyet Üyeliği, yöneticilik ve öğretim görevlisi olarak başladığı akademik faaliyetlerini halen Işık Üniversitesi bünyesinde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Bu dönemde ayrıca Dünya Bankası adına Endonezya Ticaret Bakanlığı için yürütülen bir danışmanlık ve değerlendirme projesinde Danışman olarak görev yaptı.

Bugün itibarı ile Türkiye’nin yurtiçi ve uluslararası piyasalarda turizm, sanayi, medya, havacılık ve hizmetler sektörlerinde faaliyet gösteren gruplarda Yönetim Kurulları ve İcra Kurulu düzeylerinde kurumsal yapılanma, finansman ve iş geliştirme projelerinde çalışmakta; bu gruplarda yeni sektörler ve yeni girişim projelerinde ortak-yönetici olarak yer almaktadır.

 

nebil