prinkipo_akademi_vektör (2)

İskender Özturanlı, Büyükada'da Ada'yı Ütopyayı ve Gelecegi Anlatıyor

 

Günümüzün sürekli değişen, karmaşık ve çetrefil dünyasında, kişisel gelişim ve topluluk ile gelişim gibi çok temel konulardaki temel sorulara karşılık bulan bilgi ve becerileri geliştirmeye odaklanmış bir eğitim şirketi Prinkipo Akademi...

 

Akademinin bu konuda eğitmen paydaşlarının tamamı, enformatik ağlarla yüklü günümüzde, katalog enformasyonun ötesine geçebilen, katılımcı, dönüşümcü ve yenilikçi eğitimler üzerine deneyimli kişilerden oluşuyor.

 

İletişim, liderlik gibi günümüzün çok temel ve önemli alanlarında; karar verme süreçleri, birlikte üretme, zaman kullanımı, öykü anlatımı, ütopya, felsefe gibi temel konularda seminerler, work-shoplar düzenleyen Prinkipo’da İlkbahar Eğitimleri’nin bir kısmını Büyükada’da sürdürecektir.

 

Son dönemde, eğitimleri arasında en çok tercih edilen; “Ütopya ve Ada, Hala bir ütopya imkanımız var mıdır? adı altında uygulamalı, açık havada tartışmalı, konunun en önemli eserlerini bizzat birlikte okuyup-seyrederek katılımcı bir eğitim başlayacaktır.

.

İnsanlık tarihinden beri en temel sorunlarımızdan biri olan yeni bir dünya, yeni bir harita, yeni bir ilişkiler yumağı olan ütopyaların tarihini, geleceğini masaya yatırıyor Prinkipo. Ve edebiyattan siyasete, filmlerden mimariye çeşitli ütopyalardan örnekler veriyor.

 

İdeal bir toplum düzenini en çok hayal ettiğimiz şu günlerde bu seminerlere katılmak, hepimizin ufkunu genişletmek ve daha iyi bir dünyayı kurabilmek adına odaklanmak en çok gereksinim duyduğumuz şeyler arasında.

İnsanların en umutsuz anında bile bir adaya bir pusulaya ihtiyacı olmalı ki, pusulasını, yönünü ona göre bulabilsin.

 

utopıa