prinkipo_akademi_vektör (2)

Ayşenur Özturanlı

 

İstanbul’da doğdu

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. Öğrencilik yıllarında, aynı kurumda çalışma hayatına başladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Master’ını tamamladı.

Çeşitli gazeteler ve özel sektör kuruluşlarında çalıştıktan sonra, Exporter, ardından Investor Turkey adlı uluslararası ekonomi dergilerinde ve kamuda yönetici olarak çalıştı, Yönetici ve iş adamlarına danışmanlık yaptı.

Türkiye Diabet Vakfı’nın Kuruluşundan gelişimine, Basın,Halkla İlişkiler ve etkinlikleri’nin koordinasyon’unu gönüllü olarak üstlendi ve yürüttü. Bu projeleri ile bir çok ödül aldı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesin’de Kültür Endüstirileri ve Halkla İlişkiler dersleri verdi.

Kamudaki yöneticilik döneminde ‘‘21.YY Şehirler ve Kültür Endüstrileri’’ konulu uluslararası sempozyumunu gerçekleştirdi. Bu konunun başlangıcına öncülük etti.

2010 yılında Çocuk ve Kent Derneğini kurdu. ‘‘1.Uluslararası Çocuk ve Kent Sempozyumu ve Festivali’’ etkiniklerini organize etti. Halen bu derneğin kurucu başkanlıgını devam ettirmektedir.

Ayla Algan ve Kenan Işık’la beraber TAL (Tiyatro Araştırma Laboratuarı) nı kurdu.

Hayallerinin peşinde koşmaktan hiç vaz geçmedi; 

Şahika Tekand’ın Studio Oyuncularında, Kadriye Kenter ile Kenterlerde, Dialog, İstanbul Film Akademi’de oyunculuk ve ses eğitimlerini başarı ile tamamladı.

Çeşitli tiyatro etkinliklerinde Eugenie O Neil’in “Kahvaltıdan Önce” adlı tek kişilik oyunu ve Fazla Mesai Tiyatro Gurubu ile Cehov’un Sevgili Doktor oyununda oynadı.  Kısa film ve sosyal sorumluluk projelerinde oyuncu olarak yer almakta ve oyunculuk serüvenine devam etmektedir.

Yoga, Reiki,Nefes Terapisi, Inner speak, Access Bars, Meditasyon ve benzeri kişisel Yaşam Gelişimi ve ADLER ( International Learning Central Europe ) eğitimlerini tamamlayarak.ICF üyesi KOÇ olma hakkını kazananarak sertifikalarını aldı.

Prinkipo Akademi kurucularından olan Ayşenur Özturanlı; iş yaşamında, birbirinden farklı sektörlerden edindiği tecrübe ve gözlemleri, spirütüel öğreti ile birleştirerek kendine özgü bir eğitim tekniği geliştirerek bu konuda bireysel ve kurumsal danışmanlıklarına ve eğitimlerine devam etmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

 

ayşenur özturanlı

9f0365f77ffa7ad303c1b09dc83da3e53